Płaszcze kojarzą się przede wszystkim z elegancją. I rzeczywiście. Większość kobiet, które ubiera się elegancko i szykownie (np. z powodu takiego charakteru pracy) wybiera płaszcze. Taki rodzaj ubioru świetnie pasuje do spódniczki i np. butów na obcasie. W jaki sposób dobrać odpowiedni ale również modny płaszcz? Takie pytanie zadaje sobie bardzo wiele kobiet. Co roku, gdy tylko pojawiają się w sklepach nowe kolekcje wiosenne albo jesiennie, wiele pań nie ma bladego pojęcia, jaki tym razem odpowiedni płaszczyk dla siebie wybrać. Projektanci zachodzą w głowę, co tym razem warto przedstawić paniom, aby były one zadowolone z oferty. Wiadomo jednak co kobieta, to inny gust. Nic dziwnego, że oferty sklepowe z tej dziedziny są tak bardzo szerokie.

Projektanci każdego sezonu przygotowują bardzo bogate oferty. Każda z pań jest w stanie znaleźć w tym gąszczy coś odpowiedniego dla siebie. Warto zadbać o to, aby płaszcz nie spełniał tylko jednego kryterium, jakim jest jego wygląd. Przede wszystkim musi on dobrze leżeć na jego właścicielce. To podstawa. Płaszczyk może wyglądać ładnie i atrakcyjnie na wieszaku. Może się jednak okazać, że na kobiecie będzie prezentował się wyjątkowo nieatrakcyjnie. Należy zatem liczyć się tym i wybierać odpowiedni fason modnego płaszcza, który będzie idealnie odpowiadał figurze właścicielki. Kobiety o bardzo dużych piersiach, zazwyczaj ubiorem chcą je optycznie zmniejszyć. Jest taka możliwość, jeżeli wybierzemy odpowiedni płaszczyk. W takim przypadku nie należy raczej kupować tzw. dwurzędowych płaszczy, które zapinane są wysoko pod szyją. Nie będą w tym przypadku odpowiednie także trencze z paskiem. W tym przypadku kobieta może być poszerzona i zniekształcona. Wówczas najlepsze będą modne płaszcze mocno dopasowane w talii, które posiadają wąskie klapy i małe guziki.

Odpowiednio dobrany płaszczyk może ukryć zbyt wydatną pupę. Może także wyszczuplić albo podkreślić talię. W tym ostatnim przypadku najlepiej jest wybierać fasony, które będą lekko wcięte w pasie. Jak widać rozwiązań jest naprawdę mnóstwo. Każda z pań może znaleźć odpowiednie rozwiązanie dla siebie. Wystarczy tylko dobrze przejrzeć oferty i oczywiście przymierzyć płaszczyk przed zakupem.