Wiele osób uważa, że kurtki jeansowe wyszły z mody. Ale czy aby na pewno? Wcale nie jest to prawdą. Dżinsowe kurtki powracają do łask. Zresztą widać to na europejskich i światowych wybiegach. Kurtki wykonane z dżinsu pojawiają się naprawdę w różnorodnych fasonach. To sprawia, że każdy z całą pewnością znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Skąd bierze się znowu moda na jeansowe kurtki? Wszystko z powodu stylu vintage, który znowu staje się trendy. W latach dziewięćdziesiątych taki styl miał ogromne znaczenie. A moda z tamtych czasów non stop powraca. Nic zatem dziwnego, że kurteczki dżinsowe znowu są trendy! To bardzo dobra wiadomość dla wielu osób. Niejedna kobieta uwielbia chodzić w kurtkach dżinsowych. Uważa, że jest to bardzo komfortowe rozwiązanie. Kurtka jeansowa pasuje właściwie do wszystkiego. Odpowiednia stylizacja sprawia, że jest to doskonałe rozwiązanie w stroju eleganckim czy też sportowym. Poza tym w polskich sklepach pojawiają się przeróżne fasony, jeżeli chodzi o kurtki jeansowe. Są to kurteczki sportowe, z długim rękawem, krótkim, żakiety jeansowe, a nawet dżinsowe płaszcze.

W latach dziewięćdziesiątych każdy chyba, kto nie był w posiadaniu kurtki z dżinsu, marzył o takiej. Wówczas kurteczka tego typu nosiła wdzięczną nazwę „katany”. To jeden z prawdziwych symboli tamtego okresu. Prawie każda nastolatka posiadała katanę i była z niej naprawdę bardzo dumna. Zresztą nie tylko młode dziewczyny posiadały katany. Chłopcy także. Dzisiaj kurtka dżinsowa to prawdziwa klasyka.

Na pewno i Ty posiadasz taką kurtkę w swojej szafie. I świetnie! Dopasuj do niej spodnie, albo spódniczkę, albo legginsy. Dobierz dodatki, np. kolczyki, bransoletkę albo oryginalną apaszkę. Nie wstydź się jeansowej kurtki. To naprawdę rozwiązanie, które jest bardzo trendy. Daruj sobie jednak ubierane dżinsowej kurtki do dżinsów. Bardzo modnym i naprawdę miłym dla oka rozwiązaniem jest noszenie dżinsowej kurtki do letniej sukienki. Koniecznie tego spróbuj, a na pewno wiele osób powie Ci jak pięknie się prezentujesz!